Tuotamme omistajillemme vaikuttavia sosiaali- ja terveydenhuollon tietojärjestelmäpalveluja

Oy Apotti Ab:n omistajat

Oy Apotti Ab:n omistavat HUS Helsingin yliopistollinen sairaala, Helsinki, Vantaa, Kirkkonummi, Kauniainen, Kerava, Tuusula, Loviisa, Inkoo ja Siuntio.

Hannu Välimäki

Toimitusjohtaja
p. +358 40 196 6311
hannu.valimaki@apotti.fi

Lassi Lindblom

Hankejohtaja
p. +358 50 581 7187
lassi.lindblom@apotti.fi

Noora von Fieandt

Johtaja, järjestelmäkehitys ja -tuki
p. +358 50 4279328
noora.vonfieandt@apotti.fi

Heikki Onnela

CMSIO, Tuotekehitysjohtaja, LL, erl.
p. +358 44 374 0474
heikki.onnela@apotti.fi

Jaakko Asplund

Johtaja, Asiakkuudet ja portfolionhallinta
p. +358 40 531 0312
jaakko.asplund@apotti.fi

Anna Karjalainen

Viestintäjohtaja
p. +358 40 617 6131
anna.karjalainen@apotti.fi

Mika Honkanen

Tietohallintojohtaja
p. +358 40 517 0050
mika.honkanen@apotti.fi

Anselmi Leustu

Johtaja, Yhteiset järjestelmäpalvelut
p. +358 40 184 5866
anselmi.leustu@apotti.fi

Hannu Laitinen

Hallinto- ja kehitysjohtaja
p. +358 50 574 1690
hannu.laitinen@apotti.fi

Juha Jolkkonen

Hallituksen puheenjohtaja
Toimialajohtaja
Sosiaali- ja terveystoimiala
Helsingin kaupunki
p. +358 9 31042215
juha.jolkkonen@hel.fi

Anne Karikumpu

Hallituksen varapuheenjohtaja
hallintojohtaja, HUS Diagnostiikkakeskus

Seppo Heinonen

Toimialajohtaja
HYKS Naistentaudit ja synnytykset

Jaana Koskela

vt. Perusturvajohtaja,
perusturvapalvelujen toimialajohtaja
Kirkkonummen kunta

Markus Paananen

Terveyspalvelujen johtaja
Keravan kaupunki

Marja-Leena Rinkineva

Elinkeinojohtaja
Helsingin kaupunki

Minna Sevón

Talouspalvelukeskuksen johtaja
Vantaan kaupunki

Jukka Toivonen

Vantaan Energia Oy:n toimitusjohtaja
Vantaan kaupunki

Tilaa Apotin uutiskirje