Ta kontakt

Du kan skicka respons, utvecklingsförslag och frågor till oss.

Ge respons

Kontakt

Ledningsgrupp

Hannu Välimäki

Verkställande direktör
tel. +358 40 196 6311
hannu.valimaki@apotti.fi

Lassi Lindblom

Programdirektör
tel. +358 50 581 7187
lassi.lindblom@apotti.fi

Jaakko Asplund

Direktör, Kundrelationer och portföljhantering
tel. +358 40 531 0312
jaakko.asplund@apotti.fi

Mika Honkanen

Chief Information Officer
tel. +358 40 517 0050
mika.honkanen@apotti.fi

Anna Karjalainen

Kommunikationsdirektör
tel. +358 40 617 6131
anna.karjalainen@apotti.fi

Hannu Laitinen

Förvaltnings- och utvecklingsdirektör
tel. +358 50 574 1690
hannu.laitinen@apotti.fi

Anselmi Leustu

Direktör, Gemensamma systemtjänster
tel. +358 40 184 5866
anselmi.leustu@apotti.fi

Heikki Onnela

CMSIO
tel. +358 44 374 0474
heikki.onnela@apotti.fi

Noora von Fieandt

Direktör, systemutveckling och support
tel. +358 50 4279328
noora.vonfieandt@apotti.fi

Nämnd

Juha Jolkkonen

Helsingfors stad
tel. +358 9 310 42215
juha.jolkkonen(at)hel.fi

Anne Karikumpu

HUS Bilddiagnostik ekonomidirektör

Seppo Heinonen

HUS

Jaana Koskela

tf. vård- och omsorgsdirektör,
sektordirektör för vård- och omsorgssektorn
Kyrkslätt kommun

Markus Paananen

Kervo Stad

Rinkineva Marja-Leena

näringslivsdirectör
Helsingfors stad

Minna Sevón

Direktör för ekonomiservicecentralen
Vanda stad

Jukka Toivonen

Vantaan Energia Ab verkställande direktör
Vanda stad